Târg de promovare a afacerilor înființate de studenți cu sprijinul proiectului IUS SMART

Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi (UAIC) organizează vineri, 20 octombrie, târgul de promovare a afacerilor înființate de studenți cu sprijinul proiectului  „Educația juridică și antreprenorială – cheia succesului în afaceri! (IUS SMART)”.

Evenimentul va avea loc în Sala Pașilor Pierduți (Corp A), în intervalul orar 10.00 – 16.00. Accesul la târg este deschis publicului larg, intrarea fiind liberă.

Scopul târgului este cel de a promova produsele și serviciile noi create de firmele participante, identificarea potențialilor clienți  și colaboratori / furnizori în rândul altor studenți antreprenori, încheierea de acorduri de parteneriat în vederea efectuării de stagii de practică și de a împărtăși experiențele dobândite prin intermediul proiectului în trecerea de la statutul de student la cel de antreprenor.

Expozanții care vor participa la târg sunt 9 societăți comerciale înființate de studenți ai UAIC, cu finanțare obținută prin proiectul IUS SMART:

• SC CENTRUL DE DEZVOLTARE INTERCOMUNITARĂ – FII SCHIMBAREA PE CARE O DOREȘTI SRL,
  • SC COFETARIA POVESTE SRL,
  • SC EMOVERE SRL,