Antreprenoriatul și inovarea socială - vectori ai succesului în afaceri, Conf. univ. dr. Carmen TODERAŞCU

Evenimentul, organizat online, va fi transmis pe platforma Teams.

Conf. univ. dr. Carmen TODERAŞCU

Carmen Toderaşcu ocupă, în prezent, poziția de conferențiar universitar doctor în cadrul Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, Facultatea de Economie și Administrarea Afacerilor, Departamentul de Finanțe, Monedă și Administrație Publică. Este doctor în Finanțe din anul 2012 și a finalizat inclusiv studiile unui program postdoctoral.
Aria sa de expertiză este reprezentată de Baze ale asigurărilor de bunuri și persoane, Sisteme moderne de asigurări, Asigurări de bunuri și persoane, Monedă și credit, Control financiar-bancar, Audit bancar. De asemenea, pe lângă cariera desfășurată în domeniul universitar, Carmen are o experiență de peste un deceniu în media, fiind realizator-prezentator al emisiunii Puls economic.